Oslavy 94. výročí vzniku československého státu - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotoalba > 2 0 1 2


Oslavy 94. výročí vzniku československého státu

Dne 29. října 2012 si vojáci 53. brigády průzkumu a elektronického boje generála Heliodora Píky a významní hosté připomenuli výročí 94 let od vzniku československého státu. Jako místo pro oslavy 28. října byl vybrán prostor u památníku 2. světové války na Hrabyni.
Slavnostní nástup se odehrával ve třech rovinách. Nejdříve byl vyhlášen Rozkaz ministra obrany k 94. výročí vzniku československého státu.

Poté byli vojáci 53. brigády, 102. průzkumného praporu a 532. praporu elektronického boje oceněni medailemi Za službu v ozbrojených silách České republiky I., II. a III. stupně a Pamětním odznakem 53. brigády průzkumu a elektronického boje. Obě vyznamenání předal oceněným náčelník zpravodajského odboru Velitelství společných sil plukovník generálního štábu Július Kováčik. Za 102. průzkumný prapor byl Pamětním odznakem vyznamenán velitel útvaru podplukovník René Sabela a zástupce náčelníka štábu kapitán Karel Michenka.

V poslední části slavnostního aktu byla představena bojová zástava 532. praporu elektronického boje, jež byla útvaru slavnostně předána dne 28. října 2012 na Vítkově z rukou prezidenta republiky. Velitelství a útvarům brigády tak od tohoto data přináleží nejcennější vojenské symboly.

Autor: poručice Kateřina Ramil
Foto: poručice Kateřina Ramil


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky