Bodrogi - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Praporčíku Bodrogi, před tribunu vystupte!


Velitel 102. průzkumného praporu pplk. Ing. Pavel Hriník:
„Kariéra vojáka někdy připomíná boj zahradníka o ty nejlepší kytky, zejména pak o kvalitní trvalky. Odolné, ošlehané větrem i bouřemi, odolné mrazu a nepřízni počasí a života. Někdy ale přijde doba, kdy je i zahradník nucený i trvalku přesadit a zahradníkovi rozhodně není veselo.
Tak by šlo jednoduchou metaforou shrnout fakt, že dnem 1.1.2017 bude stříbrný podplukovník 102. průzkumného praporu příslušníkem VeV-VA Vyškov a stane se zcela jistě platnou posilou této výcvikové a vzdělávací instituce AČR. Na jedné straně je jeho odchod ztrátou, na straně druhé ale i zárukou, že absolventi vyššího praporčického kurzu VeV-VA, jehož se stane náčelníkem, budou kvalitně připraveni pro armádu. Pan generál Kopecký získává vinařským žargonem řečeno sice pozdní sběr, ale za to výběr z hroznů.“

  Na základě splněných kritérií a analýzy budoucích úkolů v rámci nového zařazení bude provedena příprava prap. Bodrogiho. Je nutné jej vybavit kvalitním materiálem pro výuku, jehož zvládnutí mu nebude díky výsadkovému výcviku dělat problémy. Jako vyučující a náčelník bude vybaven prototypem učitelského portálu pro vedení výuky v mobilní a výsadkové úpravě.  „Speaker box“ je vyroben z kvalitního materiálu, jenž je používán i v rámci jiné techniky v podmínkách AČR, např. jako vlnolam vozidel. Současně splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní normy. Pro jeho přepravu je možné využití jak instalovaných koleček odolnosti 3E, ale také v případě zasazení do těžko přístupného terénu výsadkového postroje. Prototyp nebyl doposud testován v rámci vojskových zkoušek na zasazení padákovým způsobem, nicméně veškeré komponenty včetně výtažného zařízení byly instalovány a testovány v laboratorních podmínkách. Systém splňuje ty nejpřísnější kritéria. Kvalitní hladký povrch zaručuje výrazný komfort pro vyučujícího, současně je vyroben z ekologicky rozložitelného materiálu.
Pro použití v náročnějších podmínkách s nižším stupněm ukázněnosti je vybaven sadou rákosek od firmy „Igor Hnízdo“ a jedním kusem důtek. Cena vybavení činí 102 102 Kč. Záruka vzhledem k již proběhnutým zkouškám bohužel propadla, nicméně je nastaven kvalitní servisní systém ze strany dodavatele.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky