Boskovice - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Oslavy 70. výročí ukončení 2. světové války


  8.5. 2015 je významný den, kdy si připomínáme 70 let od ukončení největšího a nejkrvavějšího konfliktu 20. století, 2. světové války. Při této příležitosti provedli příslušníci
3. průzkumné roty ukázku vybavení průzkumných jednotek v Boskovicích.

  Návštěvníci si mohli prohlédnout kolové bojové vozidlo LOV IVECO se zbraňovým systémem PROTECTOR, které je ve standardní výbavě 3. průzkumné roty. Dále byly k vidění i „osahání“ další zbraně, jako pistole CZ 75 PHANTOM, útočná puška CZ 805 BREN, odstřelovací puška SVD DRAGUNOV, RPG 75 a ruční granáty. Největší zájem veřejnosti vzbudil zbraňový systém PROTECTOR, který si lidé mohli vyzkoušet a chvíli se vžít do role průzkumníků. Kromě výzbroje byla k vidění také výstroj, která se používá k plnění průzkumných úkolů. Ať to byl batoh, nosič plátů, přilba nebo spacák, lidé si tento materiál nejenom prohlíželi, ale měli možnost si odzkoušet reálnou váhu této výstroje.

  „8.5. je státní svátek a tedy den volna, ale přesto jsme se všichni dobrovolně přihlásili k zabezpečení této akce. Z mého pohledu to byl perfektní den, kdy jsme mohli spolu s četařem P. M. a desátníkem P.V. ukázat veřejnosti něco málo z naší práce a reprezentovat tak 102.průzkumný prapor na veřejnosti.“,  komentuj závěrem tuto akci velitel skupiny rotný M. Š.

Autor: kapitán Bc. Václav Pokluda
Foto: četař P. M.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky