Cena - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Cena města Prostějova putuje k průzkumníkům ze „stodvojky“


  Velitel 102. průzkumného praporu podplukovník René Sabela dnes převzal Cenu města Prostějova za sedmileté pořádání charitativních projektů konaných ve prospěch znevýhodněných dětí z regionu. Vojáci mezi sebou za tu dobu vybrali už téměř čtvrt milionu. Ceny města Prostějova se udílejí od roku 2006. Každoročně zastupitelé vybírají z návrhů významné prostějovské rodáky nebo kolektivy, které svou činností zviditelňují město v nejrůznějších oblastech, a to ať na domácí či zahraniční půdě. Za rok 2015 získal toto významné ocenění i 102. průzkumný prapor a stanul tak po boku řady významných osobností. Plaketu a pamětní odznak na prostějovské radnici převzal například Vladimír Körner, uznávaný český prozaik, dramaturg, filmový a televizní scénárista nebo Milan Dvořák, hudební skladatel a autor šansonů pro zpěvačku Hanu Hegerovou.

  „Je to ocenění nejenom naší práce, ale zejména přístupu k životním hodnotám všech vojáků našeho praporu. Této ceny si velice vážíme právě proto, že to není zhodnocení našich vojenských schopností, ale zejména naší lidskosti a srdečnosti a vstřícnosti při pomoci ostatním,“ řekl podplukovník Sabela paní primátorce Aleně Raškové při slavnostním aktu. „Za celý prapor městu děkuji za podporu, které se nám při naší práci dostává,“ dodal.
Letošní již osmý ročník charitativní akce 102. průzkumného praporu s názvem „Tahouni“ se koná 9. června 2016 na prostějovském letišti. Výtěžek, jak je již tradicí, poputuje na pomoc zdravotně postiženým dětem
letos Občanskému sdružení Lipka.

Autor: npor. Ramil
Foto: Jana Gáborová, archiv rH


Tradice pořádání charitativních projektů u 102. průzkumného praporu sahá do roku 2009. Hlavní myšlenkou je podpořit znevýhodněné děti z regionu. Z finanční sbírky vojáků se vždy pořizují dary, které putují konkrétní, předem vojáky vybrané, organizaci nebo dítěti. Za dobu konání akcí se podařilo podpořit Klokánek Brno, Dětský domov Plumlov, Kristiánka, stálého pacienta dětského oddělení nemocnice Prostějov, Verunku Vévodovou z Konice, Střední, základní a mateřskou školu Jistota, o.p.s. a Asociaci tělesně postižených Radost. Celková výše finanční sbírky dosáhla téměř čtvrt milionu korun. 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky