Cultural Event - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

„Cultural Event“


  Každý zúčastněný národ pořádá v rámci cvičení po ukončení výcviku takzvaný „Cultural Event“ neboli národní den, jehož cílem je přiblížit ostatním jak výcvik vlastních jednotek, tak i národní tradice a kulturu. Třicátého června na Den ozbrojených sil připadl tento úkol v rámci cvičení Khaan Quest 2015 na území Mongolska na český kulturní večer.

  V rámci programu bylo připraveno seznámení s českými tradicemi, symboly a také způsoby přípravy příslušníků AČR. Jedním z hlavních lákadel statické ukázky tak byla postava pohádkového Krtečka. V dynamické části zaujala všechny diváky ukázka MUSADA MCS. Ze všeho největší ohlas měla mezi vojáky zúčastněných národů česká polka, která byla zatancována v českých národních krojích.  

  Kulturní program zhlédli také pozvaní hosté, mezi nimiž byli velvyslankyně ČR Ivana GROLLOVÁ, přidělenec obrany ČR pro Mongolsko, Čínu a Vietnam, plk. Ing. Jindřich HACKER, zástupce velitele americké armády pro oblast Pacifiku, brigádní generál BILTON, vojenští přidělenci USA a Indie a zástupci hostinské země. Celý program českého kulturního večera byl ukončen výstavou o díle Antonína Dvořáka a videoprojekcí o České republice a AČR.  


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky