Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Cyklomaraton pro dětský domov a nemocnici

Čtyřiadvacet hodin nepřetržitě šlapali do pedálů bicyklů vojáci prostějovského 102. průzkumného praporu  generála Karla Palečka v rámci charitativní akce sázvem „24 hodin na kole“, jejíž výtěžek věnovali Dětskému domovu  Plumlov a dětskému oddělení Nemocnice Prostějov.
Na startovném, darech a od sponzorů totiž vojáci vybrali 38.400 korun, a ty pak rozdělili rovným dílem mezi děti v domově a v nemocnici. Čtyřiadvacetihodinový maraton odstartoval ve čtvrtek v 10 hodin, na startovní čáru se postavilo pět zástupců dvanáctičlenných družstev. Vyrazili na první okruh dlouhý zhruba osm a půl kilometru z kasáren po cyklostezce na Bedihošť a po polních cestách zpět do kasáren.
„Závod byl štafetový, to znamená každý z tuctu členů družstva odjel svůj okruh a předal pomyslný štafetový kolík dalšímu z týmu. Každý z nás tak odspurtoval v průběhu dne a noci 6 až 8 okruhů, však také nejlepší tým najel téměř sedmset kilometrů,“ vyčíslil hodnoty velitel roty logistiky Aleš Maršálek, který sám v pedálech odšlapal poctivě svůj díl.
Zázemí na odpočinek a stravu měli účastníci cyklomaratonu v kasárnách, kde také rozbil svůj servisní stan hlavní sponzor celé akce firma Cyklo Vačkář, která hlavní soutěž podpořila zapůjčením 12-ti kol. Na trati číhaly pořadatelské hlídky, ty hlavně v noci zabezpečovaly hladký průjezd  a informační a technický servis. Kromě hlavní cyklistické disciplíny byly připraveny i doplňkové soutěže jako turnaj v malé kopané, jízda zručnosti a soutěž ve stavění pivních beden na čas. Do doplňkových soutěží se zapojily i přítomné děti z dětského domova.
V pátek v 10 hodin byl závod 24 hodin na kole ukončen a vyhodnocen – zvítězil tým lehké průzkumné roty před těžkou průzkumnou rotou a týmem roty logistiky. Právě rota logistiky byla iniciátorem tématu letošní charitativní akce, zajistila ubytování, stravu a zázemí. Při slavnostním nástupu na závěr celé akce byly předány šeky s částkou zástupcům obou obdarovaných subjektů.
Už vloni uspořádal 102. průzkumný prapor podobnou charitativní akci, kdy během dvou dní ušli vojáci 75 kilometrů dlouhou trasu z Prostějova k Mohyle míru na Prackém kopci na slavkovském bojišti. Jak loni, tak i letos se dobročinné akce zúčastnily zástupci z jiných útvarů i představitelé veřejného života na Prostějovsku.