Den_otevrenych_dveri - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Den otevřených dveří


  Dne 29. května 2015 se u 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka konal „Den otevřených dveří 102. průzkumného praporu“.
Prostějovské letiště se tak již tradičně zaplnilo zájemci z řad široké veřejnosti, jejichž největší část tvořili žáci základních a mateřských škol z Prostějova a okolí. Diváci si mohli důkladně prohlédnout připravenou techniku i zbraně. Především těm nejmladším pak dělaly radost všechny ovládací prvky, a tak se i zbraňový komplet lehkého obrněného vozu IVECO, za vydatného troubení a k radosti všech dětí, dost „zapotil“.

  Největší ohlas měly jako vždy dynamické ukázky, které zahrnovaly seskoky padákem, slaňování z vrtulníku, exhibici bojového umění MUSADO MCS, ukázky taktických činností včetně přepadu velitelského stanoviště provedeného průzkumnou četou aktivní zálohy 102. pzpr s cvičnou střelbou a ukázky letových schopností vrtulníků Mi-171š a Mi-24.
  
  Během téměř tříhodinového programu se na přistavené technice vystřídalo na 850 návštěvníků, jejichž časté dotazy a nadšené výrazy dávají tušit, že se letošní den otevřených dveří povedl. Jásot dětí, když jim nad hlavami přistávali parašutisté přesně na určené místo dopadu, napětí ve tvářích při ukázkách boje zblízka či přepadu a úžas v očích při ukázce vrcholné pilotáže vrtulníku Mi 24, to vše byly jasné známky hodnocení a bouřlivý potlesk pak výrazem uznání a poděkování.

  Závěrem zůstává jen vyjádřit přání, aby i příští „Den otevřených dveří“ v roce 2016 přálo průzkumníkům i návštěvníkům počasí stejně jako letos a zájem veřejnosti o činnost vojáků 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka nadále stoupal.

Text i foto archiv 102.pzpr.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky