Dětský den 11.6. - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotoalba > 2 0 1 2

Den otevřených dveří 102. průzkumného praporu

V pondělí 11. června 2012 se v posádce Prostějov uskutečnil „Den otevřených dveří 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka“. Tato již tradiční akce byla pořádána pro školky, školy a rodinné příslušníky vojáků 102. průzkumného praporu.
Byl připraven pestrý program, při kterém byli návštěvníci seznámeni s činností, výzbrojí a výcvikem příslušníků 102. průzkumného praporu a Vojenské policie. V rámci statických ukázek Dne otevřených dveří si návštěvníci prohlédli bojová vozidla LOV IVECO, LRD-130 KAJMAN, vojenskou techniku AV-15, T-810, T-815, Multilift, zdravotní vozidlo LRD, bezpilotní průzkumný prostředek RAVEN a vozidla Vojenské policie.
Spolu s technikou zhlédli výstroj, výzbroj a materiál příslušníků průzkumných skupin, např. zbraně – Odstřelovačskou pušku FALCON, Odstřelovačskou pušku Dragunov, Samopal  vz. 58, Útočnou pušku 5,56 CZ 805 BREN, Pistol CZ 75 PHANTOM.
V rámci dynamických ukázek byl proveden palebný přepad s vysazením z vrtulníku Mi 171 za podpory bojového vrtulníku Mi 24. Dále byla provedena ukázka armádního bojového umění MUSADO, zadržení pachatele Vojenskou policií a ukázka leteckého umění pilotů bojových vrtulníků. Plánovaná ukázka seskoků se vzhledem k nízké oblačnosti neuskutečnila. I tak bylo 750 návštěvníků „Dne otevřených dveří 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka“ spokojeno a příslušníci 102. pzpr měli možnost ukázat široké veřejnosti jakým způsobem jsou připraveni plnit bojové úkoly.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky