IDET - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Prezentace 102. pzpr na IDET 2015


  Na 13. ročníku Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky, který se uskutečnil v prostorách brněnského výstaviště v době od 19. do 21. května, se prezentovali také vojáci 2. průzkumné roty.
  
  Vojáci 102. pzpr se v rámci doplňkového programu IDET  každý den, a to několikrát, prezentovali společnou dynamickou ukázkou spolu s příslušníky Úseku KOMANDO Centra speciální přípravy VeV-VA. Návštěvníci tak měli možnost vidět ukázku z výcviku do zahraničních operací, se zaměřením na zabezpečení doprovodů osob v krizových situacích. Vozidlo Land Rover s určenou osobou, doprovázené dalším vozidlem Land Rover Defender 130 Kajman, najíždí na nástražné výbušné zařízení…vozidlo zůstává stát… jsou v něm zranění, včetně určené osoby…Tým doprovodu okamžitě zahajuje akci k okamžité záchraně a co nejrychlejšímu opuštění nebezpečného prostoru.

  Akci shlédli i nejvyšší hosté letošního veletrhu a to ministři obrany České a Slovenské republiky Martin Stropnický a Martin Glváč, první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generál Jiří Baloun a jeho slovenský protějšek generál Peter Gajdoš a další významní představitelů ČR a také vojenští představitelé mnoha dalších států.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky