inangurace-2013 - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Inaugurace: Jedni ze čtyř

Dne 8. března 2013 se příslušníci 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka zúčastnili vojenské přehlídky u příležitosti inaugurace nového prezidenta České republiky Miloše Zemana.

Dvacet dva vojáků naší jednotky pod vedením kapitána Karla Michenky tvořilo jeden ze čtyř armádních celků vybraných vojenských útvarů. Na III. nádvoří Pražského hradu stála naše jednotka po boku kolegů ze 4. brigády rychlého nasazení z Tábora, 13. dělostřelecké brigády z Jinců, 25. protiletadlové brigády ze Strakonic a jednotky Hradní stráže. Slavnostním pochodem vzdalo hold novému veliteli ozbrojených sil celkem 240 vojáků Armády České republiky.
Slavnostnímu aktu předcházel jeden samostatný a jeden generální nácvik a dále několik nácviků jednotky v posádce Prostějov. Vojáci se, na slavnostním aktu, prezentovali s novými útočnými puškami Bren 805 A2. Spolu s jednotkou odcestoval i bojový prapor, který byl součástí přehlídky bojových zástav.
Pro vojáky 102. průzkumného praporu bylo ctí účastnit se této slavnostní události. Na Pražském hradě tak tmavě zelené barety důstojně reprezentovaly průzkumnou odbornost.

Další informace naleznete ZDE

 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky