Jordansko - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Prostějovští průzkumníci objevují nástrahy jordánského výcvikového zařízení


  V tomto týdnu zahájila osmičlenná skupina hloubkového průzkumu příslušníků 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka svou účast na sedmém ročníku soutěže speciálních a protiteroristických jednotek „WARRIOR 2015“ v jordánském výcvikovém středisku speciálních sil KASOTC (King Abdullah Special Operations Training Center). Této soutěže se tým AČR účastní vůbec poprvé v historii.

  Průzkumníky čeká náročný závod, při kterém mohou porovnat své schopnosti a dovednosti se speciálními jednotkami takových zemí jako je USA, Rusko, ale také Jordánsko a týmy dalších arabských zemí. Ve čtyřdenním klání, kdy je každý den čekají 3 disciplíny, ve kterých budou muset prokázat svou schopnost rychle se rozhodovat, přesně a účinně likvidovat cíle, ale také svou vytrvalost a obratnost.

  Češi si do Jordánska nepřivezli svou výzbroj a tak se musí kromě rozdílných klimatických podmínek „poprat“ i se zbraněmi, které jim byly zapůjčeny organizátorem. Před samotným slavnostním zahájením soutěže, na kterém popřál mnoho úspěchů českému týmu také velvyslanec ČR v Jordánsku Mgr. Petr HLADÍK, proběhla důkladná kontrola povinného vybavení, výstroje a výzbroje všech týmů. Celý závod musí soutěžní pětičlenný tým absolvovat kromě zbraní, i v ochranné nejméně 8-mi kilogramové balistické vestě a přilbě.

  Po prvním dnu, kde se plnily úkoly osvobození rukojmí, střelecká štafeta a ochrana VIP osoby (Urban Assault, Hostage Rescue, 3-Gun Gauntlet) je tým 102jky ve středu soutěžního pole, které čítá 37 družstev.

  Ve druhém dni průzkumníky čeká překážková dráha zakončená střelbou, osvobození rukojmích z budovy a také záchrana rukojmích z uneseného letadla (Desert Stress Shoot, Trijicon Urban Assault, Airbus Seizure).

Z jordánského Ammánu mjr. Malát
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky