Komise_konec - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Závěrečné setkání rodinných příslušníků a Komise pro rodinu


  Dne 2. září 2015 proběhlo u 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka závěrečné setkání Komise pro rodinu s rodinnými příslušníky vojáků, kteří se v nejbližších dnech a týdnech budou vracet domů ze zahraničních operací v Mali a Afghanistánu.

  Na úvod setkání proběhlo představení Komise pro rodinu, jejích členů a činnosti pro nově příchozí rodiny těch, kteří budou v zahraničí působit od října 2015. Poté už byly na programu přednášky týkající se psychologické přípravy nebo zdravotních rizik spojených s působením a návratem vojáka ze zahraničí. Ke zhlédnutí byla také prezentace z vyšetření ve speciálním zdravotním zařízení Těchonín, kterým musí každý voják vracející se z mise projít. Všechny tyto informace mohou rodinám pomoci připravit se na shledání se svými blízkými, pro mnohé je tato životní situace nová a každý se s odloučením a návratem vyrovnává odlišně.  

  Zatímco dospělí sledovali a poslouchali, děti se zabavily u hraček, ve výtvarné dílně nebo na lanové dráze, kterou pro ně připravili příslušníci praporu. Pro malé i velké pak bylo přichystáno občerstvení.  


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky