Hlavní nabídka:
I. Vojenský pochod Brno
Ve dnech 6. -
Páteční den byl vyčleněn pro registraci účastníků pochodu, kteří využili možnosti příjezdu a ubytování den před konáním pochodu. Ve večerních hodinách se navíc za přispění vojáků z posádky Lipník nad Bečvou uskutečnilo velkoplošné promítání hokejového zápasu Česko -
Sobotní ráno probíhala registrace účastníků, kteří využili možnosti příjezdu v den konání. V 08:00 byl ředitelem pochodu npor. Davidem Kachlíkem oficiálně zahájen samotný pochod. Již pár metrů po startu čekalo účastníky překvapení ve formě strmého stoupání lesem ke kontrolnímu stanovišti Ríšova Studánka, kde měli možnost si u přírodního zdroje nabrat pramenitou vodu. Následovalo pozvolné klesání k přístavišti Brněnské přehrady a pak po jejím pravém břehu ke kontrolnímu bodu Nad Rozdrojovicemi. Dlouhé pozvolné stoupání k němu účastníky jistě unavilo, a proto ocenili možnost občerstvit se v restauraci, která se nachází přímo u něj. Další možností, kde mohli také nabrat sílu, tekutiny a odpočinout si byl přírodní pramen vody kousek za Rozdrojovicemi. V místech, kde je plánovaná výstavba dlouho diskutované dálnice, u obce Jinačovice, probíhal výdej občerstvení. Dále účastníci prošli obcí Jinačovice, kde je před radnicí k vidění památník 2. světové války. Další zastávkou související s tématem pochodu byl památník U Rumunů, postavený jako pocta třem vojákům padlým v květnu 1945. Nemilým překvapením bylo pak další strmé stoupání k Oboře Kuřim. Tato lokalita, kde se provádí hájený chov lesní zvěře a která má přísné podmínky vstupu stejně jako možnosti značení pochodu, poskytla všem účastníkům jiný pohled na význam slov "zachovalé životní prostředí". Následoval náročný sestup podél křížové cesty začínající stanovištěm U Tří křížů a končící u dalšího zdroje pramenité vody v místech, kde začíná severní část Brněnské přehrady. Bezesporu nejkrásnější část pochodu (a s ním související scenérie) poté vedla podél přehrady a hradu Veveří. Po příchodu do cíle následoval výdej dekretů a medailí. Oficiální vyhlášení výsledků proběhlo v pozdně odpoledních hodinách. Následně odstartovaného společenského večera se zúčastnila přibližně třetina všech účastníků.
Ti, kteří nikam nespěchali a chtěli si popovídat se svými přáteli, pak využili nedělní dopoledne k odjezdu domů.
Pochod byl uskutečněn za hlavní patronace, mediální a materiální podpory Československé obce legionářské -
Vzhledem k tomu, že šlo o první ročník, nebylo zřejmě možné vyvarovat se veškerým organizačním problémům, skutečně vzniklé však všichni účastníci protentokrát tolerovali. Organizační štáb pochodu zároveň získal cenné poznatky do budoucna, které se bude snažit aplikovat a zvýšit tak spokojenost účastníků na maximální možnou úroveň. Příští ročník pochodu se uskuteční o víkendu od 5. do 6. května 2012.