radoslav_zak 2014 - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Memoriál kpt. Radoslava Žáka

Čtyřčlenné hlídky bojovaly ze všech sil na druhém ročníku celoarmádní soutěže hlídek vojenské všestrannosti, prezentované jako „Memoriál kpt. Radoslava Žáka“, aby nejen uhájily ta nejlepší místa, ale také proto, aby vzdaly hold člověku, který zasvětil svůj život armádě.
Střelba z ručních zbraní, hod granátem, noční a denní orientační přesun a běh, topografie, zdravotní příprava, transport materiálu, překážková dráha NATO, lezení na lezeckém trenažéru JAKUB a jiné vojenské dovednosti stáli v cestě příslušníkům našeho
102. průzkumného praporu k obhajobě jejich skvělého 2. místa z loňského roku.
Ve dnech 4. - 6.6. 2014 tedy naši příslušníci ukazovali nejen svoje znalosti a dovednosti, ale také svoji fyzickou a psychickou odolnost a připravenost. Pořadí soutěžících nebylo možné do samotného konce soutěže jednoznačně určit. Díky výkonům našich reprezentantů se ostatním vojákům dostal hluboko do povědomí 102. průzkumný prapor. Npor. Ladislav MAROUŠEK, rtm. Pavel KORUŇÁK, rtn. Jan MAJER a čet. Přemysl VLK si z Vyškova odváží nejen vzpomínky a dobrý pocit, že ze sebe vydali to nejlepší, ale také putovní pohár za 1. místo v absolutním pořadí 11 hlídek z celé AČR.
Hlídka 102. pzpr získala 1 198 bodů. Stříbro si odváží do Brna hlídka UO B se ziskem 1 153 bodů a bronzový stupínek vybojovala ziskem 1 078 bodů hlídka 43. vmpr.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky