Slavnostní nástup - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotoalba > 2 0 1 2

Slavnostní nástup u příležitosti Dne ozbrojených sil

V pátek dne 29. června 2012 se u 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti oslav Dne ozbrojených sil.

Slavnostní nástup byl zahájen přečtením otevřeného dopisu NGŠ generála Vlastimila Picka ke Dni ozbrojených sil, který připomněl všem vojákům a občanským zaměstnancům útvaru události v Darney z roku 1918, kde šest tisíc legionářů přísahalo věrnost budoucí republice a položilo tím základ samostatné Československé armády. Den ozbrojených sil slaví Česká republika od roku 2002 právě na počest této události.
V průběhu slavnostního aktu byly uděleny medaile Ministra obrany Za službu v ozbrojených silách. Vyznamenání byla dekorovaným předána z rukou vážených hostů, Náčelníka zpravodajského odboru Velitelství společných sil, plukovníka gšt. Ing. Júlia Kováčika a primátora města Prostějov Miroslava Pištáka. U příležitosti významného dne byly dále předány pamětní odznaky 53. brigády průzkumu a elektronického boje Generála Heliodora Píky a pamětní odznaky prostějovského a holešovského Klubu výsadkových veteránů vybraným současným a bývalým příslušníkům 102. průzkumného praporu.
V závěrečném proslovu velitel 102. průzkumného praporu podplukovník Ing. René Sabela poděkoval všem vojákům a občanským zaměstnancům za skvěle odvedenou práci v uplynulém období a zároveň vyjádřil poděkování všem přítomným hostům za pomoc, spolupráci a podporu 102. průzkumného praporu.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky