Soutěžili v seskoku na přesnost - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotoalba > 2 0 1 2

Stodvojkaři soutěžili v seskoku na přesnost

Dne 1. listopadu 2012 poměřovali vojáci 102. průzkumného praporu své výsadkové dovednosti v rámci Soutěže velitele 102. pzpr v přistání padáku na přesnost. Na domácí doskokové ploše soupeřila čtyřčlenná družstva parašutistů roty hloubkového průzkumu, první, druhé průzkumné roty a štábu praporu.

Úkolem soutěžících bylo provést celkem čtyři seskoky. Dva na padácích s kruhovým vrchlíkem typu OVP 80 a dva na novém typu padáku OVP 80.08, kterým útvar disponuje od letošního roku. Výsadkáři byli vysazeni z vrtulníku Mi 171š a cílem bylo přistát do předem vytyčeného kruhu o poloměru 50 metrů. Přistání do vzdálenosti 10 metrů od středu kruhu bylo oceněno nulovou penalizací. Každý další metr znamenal trestný bod. Za přistání mimo vyznačenou plochu pak soutěžící získal rovnou sto trestných bodů. V rámci soutěže družstev byla organizována i soutěž jednotlivců v seskoku na přesnost se stejným způsobem bodování. Ke splnění propozic soutěže bylo nutné provést nejméně dva seskoky, což se vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám podařilo, a tak 102. průzkumný prapor zná své vítěze.  
V soutěži družstev se na třetím místě umístil tým první průzkumné roty s celkovým ziskem 648 trestných bodů. Na druhém místě se umístil tým roty hloubkového průzkumu se ziskem 593 trestných bodů. První místo obsadil tým štábu praporu s celkovým ziskem 297 trestných bodů. Ocenění získali medaili a diplom a vítěz si navíc odnesl i pohár.  
V soutěži jednotlivců šlo doslova o každý metr a ve středu kruhu bylo hodně těsno. Na třetím místě s celkovou penalizací 49 trestných bodů se umístil desátník Lukáš Pecháček z roty hloubkového průzkumu. Druhou příčku obsadil se 46 body poručík Stanislav Lánský a první místo s 33 body vybojoval rotmistr Karel Klváček, oba příslušníci štábu.
 V historii útvaru se
Soutěž v přistání padáku na přesnost konala poprvé. Vedle Soutěže průzkumných hlídek se tak jedná o další typ soutěže organizované 102. průzkumným praporem, kde si mohou průzkumníci - výsadkáři porovnat své odborné dovednosti.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky