Strazni_rota - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Vojáci 102. průzkumného praporu jako součást 4. strážní roty převzali ocenění za jednu z jejich nejtěžších misí


  V Národním památníku na pražském Vítkově převzali v pátek 6. listopadu vojáci 4. strážní roty ocenění za práci na spojenecké letecké základně Bagrám (Bagram Air Field) v Afghánistánu. Vojáci 102. průzkumného praporu plnili úkoly optoelektronického vzdušného průzkumu s novým bezpilotním prostředkem SCAN EAGLE a zpravodajství z lidských zdrojů ve prospěch jak české jednotky, tak i koaličních jednotek mise „Resolute Support“.

  Všichni příslušníci jednotky, kterým velel kapitán Marek Jeřábek, obdrželi Medaili ministra obrany Za službu v zahraničí, další převzali Záslužné kříže ministra obrany ČR, Čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary. Oceněným pogratulovalo velení armády i představitelé Ministerstva obrany.
 
  Jednotka, působila v Afghánistánu od dubna do října letošního roku. Podle vyjádření zástupce náčelníka Generálního štábu
Inspektora AČR generálmajora Jaroslava Kociána patřila účast v této misi k jedněm z nejnáročnějších.
 
  Náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany Tomáš Kuchta v projevu připomněl, že působení jednotky v provincii Parwan vysoce hodnotila i americká strana a že vojáci odvedli obrovský kus práce, na kterou mohou další navazovat. „Svůj úkol jste splnili. Nevedli jste žádnou válku slov v efektních filmových kulisách. Byli jste ve skutečné válce, ve které nám všem jde o mnoho. ,,Armáda je na vás hrdá. Vítejte doma.
" řekl v projevu k nastoupeným vojákům náměstek Tomáš Kuchta.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky