Strongman - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

CZECH ARMY STRONGMAN


24.3. 2016 proběhl sedmý ročník vojenské silové soutěže družstev a jednotlivců „Czech army Strongman“ v Břeclavi.

Této soutěže se účastnilo i tříčlenné smíšené družstvo z příslušníků našeho praporu. Jednalo se četaře M.F. (RHPz), četaře F.B. (2. PzR) a rotmistra. M.S. (RH).
Naše soutěžící čekaly tyto disciplíny:
- bench press se 75 kg, libovolné střídání po dobu pěti minut. Naši kluci zvládli 178 opakování a tuto disciplínu vyhráli,
- druhá disciplína byla Axel bar nebo-li přemístění činky vážicí 77 kilogramů nadhozem nad hlavu. Naši kluci tuto disciplínu zvládli 35x během jedné minuty a byli hodnoceni jako druzí nejlepší,
- třetí disciplína byla zaměřena na hod 15 kilogramovým kettlebalem, kdy se sčítaly nejdelší hody všech soutěžících v týmu. Opět naši kluci vyhráli.
- poslední disciplína byla „farmers walk“, kdy museli soutěžící zvládnout přenést dvě 60ti kilogramové jednoručky po dráze 20 metrů. Naši kluci tuto disciplínu zvládli 9x a v této disciplíně se umístili jako druzí.

  Jelikož výsledky byly velmi vyrovnané, organizátoři zařadili tzv. "rozstřel". Bench press po dobu tří minut. Naši kluci do této závěrečné disciplíny startovali jako druzí a jejich úkolem bylo překonat výsledek soupeře, kterému se podařilo 109 opakování. Bohužel naším klukům se podařilo dosáhnout 105 opakování a proto získali celkové druhé místo v rámci soutěže družstev.

Četaři M.F. se podařilo vybojovat první místo v jednotlivcích ve vrhu kouli a třetí místo v mrtvým tahu.
Kluci si zasluhují obdiv nejen za dosažené výsledky, ale i za hrdost k příslušnosti k 102. pzpr, protože na závěrečné vyhlášení výsledků nastoupili v uniformách.
Blahopřejeme!

Více zde
http://m.csol-valtice.cz/news/strongman-2016-breclav/

Autor: kapitán Bc. Václav Pokluda

Foto: Silvie Chalupová 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky