airborne - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Airborne triathlon
Memoriál Nikolaje Martynova


Druhý ročník výsadkové soutěže se konal ve dnech 2. až 5. června 2014. Tato soutěž zahrnuje to podstatné, co každý vojenský výsadkář musí zvládnout. Ale jde spíše o to jak rychle daný úkol tříčlenné družstvo zvládne.
Tato soutěž se konala na letišti v Chrudimi a jejím nejbližším okolí. Již samotný začátek byl velmi zajímavý. Překonat vnitřní obavu před seskokem z hráze do chladných vod Sečské přehrady se podařilo všem účastníkům a to jak z našeho 102. průzkumného praporu, tak z dělostřeleckého pluku z Jinců a také z ostatních 15. družstev (včetně 3 družstev ze 173. výsadkové brigády US Army). Jakmile soutěžící opustili vodu přehrady, seběhli k výpusti a překonávali čtyřicetimetrovou dráhu po napnutém laně. Poté následoval traverz na tři metry vysokém stupni. Dalším během se dostali k poslední disciplíně v tento první den soutěže
hodu granátem na cíl (pokud se jednotlivec netrefil, musel si odběhnout dvousetmetrové trestné kolečko a pak pokus opakovat). Závodníci tento den nebojovali pouze se svými fyzickými, či psychickými silami, ale také s časem.
Druhý den soutěže družstva postupně nasedali do vrtulníku Mi-171, který s nimi vystoupal do výšky 500 metrů. Odtud bylo již vše opět pouze na soutěžících s jakou přesností přistanou na vytýčenou plochu.
Poslední den soutěže následovala střelba z pistole GLOCK. Tento typ zbraně
102. průzkumný prapor nepoužívá, přesto družstva, které náš prapor reprezentovala si se střelbou s touto zbraní velmi dobře poradila.
Za obsazení 3. místa družstvem ve složení: rtm. Tomáš JANDERA, čet. Josef ZÁHOROVSKÝ, rtn. Petr HLAVÁČ, 4. a 10. místa bychom chtěli našim reprezentantům poděkovat. Nejen za to, že náš 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka skvěle reprezentovali, ale také za to, že všem přihlížejícím ukázali, jak dobře jsou vojáci našeho praporu vycvičeni a také s jakým nasazením jsou schopni plnit nejrůznější úkoly.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky