BMATT u 102pzpr - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

BMATT u 102pzpr
V termínu 25. 03. – 27. 03. 2013 proběhla u 102 průzkumného praporu další z řady příprav    2. jednotky MAT tentokráte pod vedením zkušených instruktorů BMATT z Vyškova. Výcviku se zúčastnilo několik vybraných příslušníků 102. pzpr, kteří v současné době procházejí náročnou přípravou před dalším nasazením v Afganistánu v provincii WARDAK.  Výcvik byl především zaměřen na procedury TLP (rozhodovací proces velitele) pro nejnižší velitelské stupně do úrovně roty.
Společný výcvik probíhal ve dvou úrovních, kde se v první fázi vojáci nejdříve seznámili s problematikou teoreticky na učebně  a následně si postupy vyzkoušeli v praxi. V prvním dnu společného cvičení prošli naši příslušníci výcvikem zaměřeným například na mentorování příslušníků ANA (Afghan National ARMY), práce s tlumočníkem a prošli výcvikem zaměřeným na prohlídku podezřelých osob a jejich zadržení.
Druhý den byl ve znamení praktického výcviku, kde si naši vojáci v praxi procvičili procedury a navádění leteckých prostředků, patrolování, prohlídku nebezpečného místa s cílem vyhledat IED (nástražný výbušný systém) a vstup týmu do budovy.
Poslední den probíhal výcvik s důrazem na rozhodovací proces velitelů do úrovně družstvo a četa, známém ve Velké Británii pod označením Seven Questions. Tento systém zahrnuje komplexní přípravu operace, její provedení a následné vyhodnocení úkolu. Výhodou tohoto systému mimo jiné je, že pomáhá a poskytuje veliteli čety nebo družstva v taktické situaci návod jak se rychle a správně rozhodnout při kontaktu s nepřítelem.


SPEM RETINE

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky