charita_Prostejov2014 - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Charitativní sbírka stodvojkařů pro JISTOTUDne 13. října 2014 navštívilo osmnáct zástupců 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka prostějovskou organizaci „Jistota“, o.p.s. Tato střední, základní a mateřská škola pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami byla vojáky vybrána jako subjekt letošního, již šestého ročníku charitativní akce s názvem „Volejbálek 2014“.
V rámci prvního setkání se vojáci seznámili s prostředím této obecně prospěšné společnosti a zorientovali se v potřebách organizace tohoto typu. Zařízení „Jistota“ působí v posádce Prostějov již od roku 1993 a díky své jedinečnosti, plně profesionálnímu přístupu a nesmírné dávce odhodlání si okamžitě získalo pozornost všech návštěvníků.

Paní ředitelka PhDr. Marie Turková ochotně provedla stodvojkaře všemi třídami, zodpověděla řadu dotazů a v závěru exkurze si připravila pro návštěvníky velké překvapení. Do každé třídy byl přidělen nejméně jeden příslušník praporu a v rámci devadesáti minut se aktivně zúčastnil probíhající výuky a práce s dětmi se souběžným postižením více vadami. Program byl velice pestrý. Procházka s dětmi z mateřské školky a manipulace se speciálním vozíkem, výtvarná dílna, pletení košíků z pedigu, výroba perníčků, přírodopis, matematika, krátká přednáška o vojenských hodnostech a dokonce angličtina s dětmi. „Je úžasné, že vůbec existuje zařízení tohoto typu, a to u nás v Prostějově. Můj obdiv patří celému kolektivu, který v Jistotě působí a poskytuje dětem s nejrůznější formou postižení zvláštní péči, kterou rozhodně potřebují,“ uvedla po návštěvě rotmistryně Ivana Dresslerová.

Síň tradic 102. průzkumného praporu se dnešním dnem otevře všem, kteří budou mít zájem shlédnou výstavu výrobků dětí ze zařízení „Jistota“ a případně si některé výrobky zakoupit, a tím děti podpořit. Souběžně probíhá již tradiční charitativní sbírka prostějovských vojáků a přizvaných hostů, která vyvrcholí dne 29. října 2014 sportovním turnajem volejbalových družstev. Na slavnostním ukončení charitativní akce bude zástupcům organizace „Jistota“, o.p.s. předán šek a dle výše částky budou zakoupeny stimulační pomůcky pro děti s nejtěžší formou postižení k rozvíjení základních vjemů.

Autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil
Foto: npor. Mgr. Kateřina Ramil, des. Václav Bartoš 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky