Den ozbrojených sil - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Nástup 102. průzkumného praporu ke Dni ozbrojených sil


Dne 30.6. 2014 proběhl na posádkovém nástupišti prostějovských kasáren slavnostní nástup 102. pzpr ke „Dni ozbrojených sil České republiky“. Nástupu se zúčastnili pozvaní hosté: plk. Ing. Pavel VARMUS
Zástupce ředitele odboru vojskového průzkumu a elektronického boje MO, pplk. Ing. Tomáš KOUTNÍK NŠ 601. skss a bývalí příslušníci 102. pzpr v čele s jeho prvním velitelem pplk. vz. Ing. Jindřichem STARÝM.

Kromě zveřejnění rozkazu MO Martina STROPNICKÉHO, byly vybraným příslušníkům praporu uděleny pamětní medaile za službu v AČR I., II. a III. stupně.
Závěr nástupu byl věnován „rozlučce“ s Náčelníkem štábu 102. pzpr mjr. Ing. Pavlem VRASPÍREM, který ke dni 30.6. 2014 odešel do zálohy.
Mjr. VRASPÍR byl od 1.12.2003 jedním z prvních příslušníků nově vzniklého 102. průzkumného praporu. Začal zde svou kariéru jako zástupce velitele lehké průzkumné roty a později se stal i jejím velitelem.

Od ledna 2011 zastával funkci zástupce náčelníka štábu, aby byl dnem 1. srpna téhož roku služebně zařazen na funkci náčelníka štábu praporu. Všechny stanovené funkce zastával vždy svědomitě a dosahoval trvale výborných hodnocení. V průběhu služby byl oceněn několika resortními vyznamenáními.
Jelikož z titulu své funkce po celou dobu služby „hasil“ problémy praporu, bylo uhašení všech problémů 102. pzpr i jeho posledním úkolem v činné službě.

Za všechny 102-jkaře „Díky! Náčelníku! Majore! Pavle!
Hodně úspěchů v civilu! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky