IRON ENGINEER - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

102. průzkumný prapor na stupních vítězů


  Dne 2. července 2015 se tříčlenné družstvo 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka ve složení npor. Ing. Petra Stryková, rtm. Veronika Schenková a rtn. Veronika Zdobinová zúčastnilo mezinárodní armádní soutěže s názvem „IRON ENGINEER“, pořádaného 15. ženijním plukem v Bechyni. V náročné konkurenci a podmínkách družstvo průzkumnic dokázalo vybojovat 1. místo v ženské kategorii.

  V letošním 2. ročníku se na start postavilo téměř 150 závodníků z řad armády, příslušníků vojenské policie, účastníků napříč složkami Integrovaného záchranného systému a také vojáků zahraniční partnerské Armády Slovenské republiky.

  Na trati dlouhé něco málo přes 10 kilometrů se závodníci museli poprat s 19-ti překážkami, brodili se vodou, plazili bahnem, šplhali, skákali a překonávali bariéry. Za nesplnění hrozila penalizace v podobě dvaceti „angličáků“, ale tento trest si naše děvčata naštěstí nemusela odpykat ani jednou. Týmový duch družstva ze 102. průzkumného praporu byl základem vítězství. Výhra je o to cennější, že se zrodila až v cílové rovince, kdy naše průzkumnice předstihly dosud vedoucí tým ženistek z Olomouce.

  V závěrečné řeči velitel 15. ženijního pluku plk. gšt. Ing. Robert Bielený poděkoval organizátorům a sponzorům a vyjádřil svůj obdiv všem závodníkům a respekt zejména ženám, které se do tak náročného závodu přihlásily.

  102. průzkumný prapor generála Karla Palečka tak opět dokázal, že je nejlepší, k výhře výsadkářů v Airborne triathlonu připojily průzkumnice vítězství v další armádní soutěži.

Více i na facebooku 15. ženijního pluku www.facebook.com/15zenijnipluk?fref=ts


Autor článku: rtn. Veronika Zdobinová
Fotky: rtm. Jiří Večeřa


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky