ISR - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Jednotka ISR v Afghánistánu

  
  Již více než pět měsíců působí spolu se svými kolegy ze 7. mechanizované brigády v Afghánistánu také příslušníci Opavského 53. pluku průzkumu a elektronického boje v rámci jednotky ISR (Intelligence, Surveillance, Reconnaissance). Svým úsilím napomáhají k plnění každodenních úkolů nejen 5. strážní roty, ale i ostatních koaličních jednotek v provincii Parwan.

  Koncem měsíce února, se příslušníci jednotky sešli na společném nástupu, v rámci kterého poděkovali vybraným českým a americkým kolegům za vynikající spolupráci. Jak zdůraznil velitel jednotky během nástupu, vysoká profesionalita a osobní nasazení každého jednotlivce jednotky spolu s vynikající kooperací s ostatními partnery v prostoru nasazení, je důležitým předpokladem k úspěšnému splnění všech úkolů.
Za významný přínos ke spolupráci předal velitel jednotky ISR na závěr nástupu pamětní medaili velitele 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka veliteli 5. strážní roty kapitánu Radku Šomanovi, npor. Janu Š. z velitelství 12. úkolového uskupení AČR RS a dvěma zástupcům firmy INSITU.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky