Jordansko_konec - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Rozpačité pocity z výsledku, ale plní dojmů a zkušeností  Tak by se dala jednoduše charakterizovat nálada týmu, který se vrátil z jordánského výcvikového střediska speciálních sil lt KASOTC (King Abdullah Special Operations Training Center).
Na závěr soutěže nás čekaly disciplíny jako: střelba družstva po zátěži, násilný vstup do budovy se střelbou a střelecká štafeta. (Cross Country Stress Shoot, Shock & Awe, Ironman Stress Shoot). Na poslední den závodu pak pořadatel připravil opravdu královskou výzvu (Kings challenge). Osm a půl kilometru dlouhý etapový závod s pěti střeleckými položkami a povinným průchodem vodní překážkou hned v úvodu prověřil dokonale všechny jeho účastníky.

  Vzhledem k první účasti českého týmu na soutěži speciálních a protiteroristických jednotek se nedalo počítat s oslnivým výsledkem, ale celkově 28 místo z 37 zúčastněných je přece jenom pro všechny členy týmu zklamáním. Zvlášť proto, že si v rámci jednotlivých disciplín nepočínali vůbec špatně. Bohužel systém hodnocení a také malá zkušenost se zapůjčenými výcvikovými zbraněmi (automatická puška M4 a pistole GLOCK), byly hlavními faktory, které se podepsaly na konečném umístění českého týmu.

  Pravdou je, že při plnění některých úkolů jsme poráželi i elitu, ale přístup pořadatelů nás často srážel do kolen. Změny pravidel byli na denním pořádku a neschopnost diskvalifikovat týmy (záměrně neuvádím které), při částečném nesplnění úkolu (což bylo jasně dáno v propozicích) značně ovlivnila výsledky soutěže.
Finálně nejlepšími se na konci pětidenního klání ukázaly týmy Ruska, Číny a domácího Jordánska.  U prvních dvou servis a celkové zabezpečení a u domácích znalost prostředí hráli při jejich úspěchu podstatnou roli.

Věříme, že příští rok bude tým 102jky ještě lépe připraven a hlavně, že bude mít možnost použít své vlastní zbraně!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky