Komise_pro_rodinu - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Setkání Komise pro rodinu


Dne 23.2.2015 proběhlo v areálu posádky Prostějov první setkání tzv. Komise pro rodinu 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka. Tato Komise vznikla pro potřeby rodinných příslušníků, jejichž nejbližší budou v nejbližších dnech nasazeni do zahraničních operací  v Mali a Afghánistánu.
Činnost Komise pro rodinu je zaměřena na poskytnutí podpory a v rámci možností i konkrétní praktické pomoci a také organizování neformálních setkání rodin vojáků, a to jak před, tak i v průběhu nasazení vojáka v zahraničí. Tato setkání  slouží ke sdílení radostí i problémů, hledání možností jejich řešení, k předání vlastních zkušeností a k vzájemné podpoře lidí, kteří se ocitli ve stejné náročné životní situaci.
Po úvodním slovu velitele praporu pplk. Ing. Reného Sabely proběhlo představení jednotlivých členů a seznámení s činností a programem Komise. Poté vystoupil velitel 5. ÚU EU TM Mali npor. Bc. Pavel Kraina se svou prezentací, aby si zejména rodinní příslušníci udělali představu o tom, co jejich nejbližší čeká v nadcházejícím půlroce.
Setkání probíhalo v uvolněné atmosféře, pro vojáky a jejich rodiny bylo přichystáno občerstvení, děti mohly tatínkovi „na cestu“ namalovat obrázek a odnést si domů omalovánky nebo puzzle.     


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky