Navsteva_Humint - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Ředitel DIA navštívil 5. strážní rotu na základně BAF v Afghánistánu


  Dne 28. 11. 2015 navštívil 5. strážní rotu na základně BAF Director of the Defense Intelligence Agency, Lieutenant General Vincent R. STEWART. Hlavním cílem jeho návštěvy bylo osobně poznat příslušníky českého HUMINT týmu a také ocenit přínos jejich práce pro misi Resolute Support. Rovněž zdůraznil význam přítomnosti 5. strážní roty na základně BAF a pochválil její připravenost k plnění operačního úkolu.

  V rámci krátkého briefingu byl generál seznámen se strukturou, schopnostmi a úkoly strážní roty. Hlavní část briefingu byla věnována zpravodajskému zabezpečení, jehož součástí je jednotka ISR zahrnující tým HUMINT a bezpilotní prostředek Scan Eagle z Prostějovského 102. průzkumného praporu. Ředitel DIA byl následně seznámen s aktuální bezpečnostní situací v provincii Parwan.  

  V průběhu celého mítinku byla několikrát zmíněna vysoká úroveň spolupráce s koaličními partnery, která je nedílnou součástí nasazení českých vojáků v Afghánistánu.
Závěrem návštěvy proběhla neformální diskuze zaměřená na přípravu strážní roty a jejích součástí na nasazení v zahraniční operaci.


Autor: rH/102.pzpr

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky