nikolaje-martynov - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Výsadkáři bojovali o putovní pohár Nikolaje Martynova

V Chrudimi od pondělí 17. června do čtvrtka 20. června změřili své síly výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení, 102. průzkumného praporu a 7. mechanizované brigády v Airborne triathlon-Memorial Nikolaje Martynova.
Výsadkový trojboj byl určen pro čtyřčlenná družstva, která musela v týdenním klání plnit řadu náročných úkolů. Hlavní disciplínou prvního dne byly seskoky padákem s kruhovým vrchlíkem na přesnost. Výsadkáři skákali z výšky 500 metrů z vrtulníku Mi
17 a jejich cílem bylo řídit padák tak, aby přistáli k co nejblíže k vyznačenému cíli.
Druhý den byl vyhrazen střeleckým dovednostem vojáků. Výsadkáři stříleli z pistole Glock 17 na vzdálenost 25 metrů, jejichž cílem bylo zasáhnout v klidu i po zátěži v časovém limitu 1 minuty řadu cílů, mezi které patřily například nekrytě ležící figury.
Poslední den vojáci překonávali bojovou dráhu výsadkáře dlouhou 7 kilometrů, což je kombinace silových a vytrvalostních disciplín, mezi které patří: překonávání lanové dráhy ve stromové výšce 5 metrů nad zemí, zdolání vodní překážky v časovém limitu, transport materiálu, hod granátem na přesnost. Cílem bylo překonat dráhu v co nejkratším časovém limitu.
Vojáci 102. průzkumu praporu získali první místo v seskoku padákem na přesnost i ve střelbě z pistole. Bohužel se družstvu nepodařilo získat přední místo v poslední disciplíně a to bojové dráze výsadkáře a tak nakonec skončilo naše družstvo na celkovém třetím místě. Všichni výsadkáři si museli v rámci této soutěže sáhnout až na dno svých sil a to nejen díky vysokým teplotám, které v průběhu soutěže panovaly ale i pro náročnost celé soutěže. Všechny týmy náročnou soutěž zvládly nejen díky jejich umu, ale i tvrdému výcviku, kterým každý výsadkář musí projít. Tato soutěž je mezi výsadkáři jednou z nejprestižnějších v rámci Armády České republiky.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky