Předání darů - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články


Předání darů dětskému domovu Plumlov a dětskému oddělené prostějovské nemocnice

Dne 17.8.2010 proběhlo předání darů pořízených z finančního výtěžku charitativní akce „24 hodin na kole“, která byla pořádána příslušníky 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka ve dnech 22.7.-23.7.2010
Nejprve v dopoledích hodinách předal velitel pplk. Andráško MUDr. Josefu Tenorovi, primáři dětského oddělení Prostějovské nemocnice, testovací sady pro přístroj CRP, což je zařízení na rychlé zjišťování virových onemocnění u malých dětí.
MUDr. Tenora poděkoval veliteli, potažmo i všem vojákům 102. průzkumného praporu, a všem, kdo do sbírky přispěli. “Nesmírně si Vaší pomoci vážím. Tyto testovací sady nám pomůžou rychle odhalit příčinu nemoci malých pacientů a tím nasadit účinné léky,“ řekl MUDr. Tenora.
Odpoledne už vyhlížely příjezd vojenské Tatry děti zětského domova v Plumlově. Na dar v podobě pěti jízdních kol (čtyři jízdní kola byla pořízena z finančního výtěžku charitativní akce a páté kolo darovala firma Cyklo Vačkář) netrpělivě čekaly už od rána, jak nám sdělil ředitel dětského domova Mgr. Radim KRATOCHVÍL. „Všem, kdo přispěli, strašně moc děkujeme, tento dar nám výrazně omladí náš dosluhující vozový park jízdních kol,“ řekl súsměvem Mgr. Kratochvíl. Děti neváhaly a hned si jízdní kola vyzkoušely. „To je úplně suprovní,“ znělo z rozesmátých úst.
Poté si přítomní vojáci 102. průzkumného praporu zahráli s dětmi „Člověče nezlob se“ a stolní fotbal a nakonec, za podporu dětskému domovu, obdrželi od dětí malé ručně vyrobené dárky.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky