Rotace - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Rotace 8. strážní roty BAF


 
Minulý týden se „odrotovala“ na vojenskou leteckou základnu Bagrám v Afghánistánu, poslední část vojáků ze 102. průzkumného praporu, kteří tvoří základ 8. strážní roty BAF.

  V místě nasazení prošli všichni nově příchozí tzv. inprocesingem, kdy se seznámili s bezpečnostními, zdravotními a pobytovými předpisy. Tyto znalosti a jejich dodržování je nutné pro chod samotné vojenské základny, ale také pro pobyt na této největší vojenské základně v regionu. Poté se již příslušníci 8. strážní roty  postupně začleňovali do sestavy jednotky svých předchůdců, aby se co nejlépe seznámili se způsobem jejich činnosti a s operačním prostorem, kde budou v průběhu svého nasazení působit. V nejbližších dnech tak na základně Bagrám převezme operační úkol a bude čistě na našich příslušnících, jak si povedou při plnění úkolu ochrany letecké základny.

  Všichni vojáci prošli náročnou přípravou, proto věříme, že se tohoto úkolu zhostí se ctí a my se s nimi  setkáme na podzim letošního roku, při jejich návratu domů.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky