setkani_s_mikulasem - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články
 

Setkání s Mikulášem

Komise pro rodinu vojáků 8. jednotky PRT uspořádala ve středu dne 30. listopadu 2011 v areálu prostějovských kasáren akci s názvem „Setkání s Mikulášem“.
Pro rodinné příslušníky a především děti vojáků 8. jednotky PRT byl připravený bohatý program, jehož cílem bylo předat vánoční přání vojáků zaslaná svým blízkým, sejít se v době adventu u vánočního stromečku, a také vyrobit vánoční ozdoby, překvapení a přáníčko pro tatínka do Afghánistánu. Příchod Mikuláše, Anděla a Čertů pak byl vrcholem celého odpoledne především pro nejmenší. Čerti způsobili doslova „peklo“ na zemi. Naštěstí Mikuláš a Anděl celou situaci zachránili a děti si kromě mikulášského balíčku také zasoutěžily a vyřádily se v dětském koutku.
Vysoká účast na akci „Setkání s Mikulášem“ vypovídá o tom, že se Komise pro rodinu začíná pomalu dostávat do povědomí rodinných příslušníků. Za celou Komisi bych ráda vyjádřila poděkování všem rodinám a blízkým vojáků 8. jednotky PRT, kteří se akce zúčastnili a také těm, kteří se na akci jakýmkoliv způsobem podíleli.
Komise pro rodinu je u 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka novým prvkem v poskytování psychologické, právnické, duchovní a další podpory rodinným příslušníkům vojáků, plnící náročné úkoly v zahraniční operaci. Podmínkou je souhlas vojáka s tím, aby Komise pro rodinu v době jeho nepřítomnosti informovala kontaktní osoby o pořádaných aktivitách.


Autor: poručice Kateřina Ramil
Foto: svob. Roman Štarha

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky