sobacov - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články


II. ročník jarního přeboru velitele 102. průzkumného praporu v lovu ryb udicí Sobáčov 14. - 15. května 2010


S nástupem nové rybářské sezóny začaly probíhat přípravy k uskutečnění II. ročníku jarního přeboru velitele 102. průzkumného praporu v lovu ryb udicí. Vyvrcholily srazem jednadvaceti nadšenců Petrova cechu v pátek 14. května 2010 okolo 15 hodiny u soukromého sportovního rybářského revíru Sobáčov. S ohledem na neustávající deště v uplynulých dnech byli všichni připraveni na neutuchající přívaly vody, a tak bylo v závodním úseku k vidění nespočet bivaků, stanů a deštníků. A snad právě proto se počasí umoudřilo a za celých čtyřiadvacet hodin závodního klání spadlo jen několik málo kapek během noci.

Ryby na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak se několik minut po zahájení začal velitelův prut citelně ohýbat, jak se po sléze ukázalo, pod tahem marně bojujícího 107 cm dlouhého jesetera. Do setmění skončilo v podběrácích závodníků ještě několik dalších jeseterů a kaprů. Sem tam se přidal i nějaký amur. Pár jedinců se bavilo také chytáním bílé ryby, především cejnů. Přes noc ve větrném počasí sice aktivita ryb ochabla, ale přesto se podařilo chytit několik větších kousků. Druhý den se trošičku zvedl vítr a záběry přicházely jen ojediněle. Ovšem v závěrečných hodinách závodu, jako by nám to ryby chtěly vynahradit. Některým rybářům začalo přát štěstí a chytali jednoho kapříka za druhým.


Celkem bylo chyceno 56 kaprů, 11 jeseterů, 3 amuři a 60 kg bílé ryby. Putovní pohár velitele 102. průzkumného praporu za celkové vítězství si z tohoto klání nakonec odnesl nadporučík Ing. Karel VOLENEC a putovní trofej za ulovení nejtěžšího kapra (12,10 kg) prap. Jaroslav  DOKOUPIL. Všichni účastníci byli s průběhem závodů spokojeni, za což patří poděkování také správcům rybářského revíru, kteří nám vycházeli v našich požadavcích vstříc, a bez nadsázky se dá říci, že se o nás během celého závodu nadstandardně starali.

Závěrem chci popřát všem zúčastněným mnoho úspěšných rybářských výprav a poklidných chvil strávených u vody a těším se na shledanou při II. ročníku podzimního přeboru velitele 102. průzkumného praporu v lovu ryb udicí ve dnech 3. – 4. září 2010.

>foto zde

Autor: nadporučík Ing. Karel VOLENEC 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky