Veterani - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

UCTĚNÍ PAMÁTKY VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ


  11. listopadu si připomínáme Den válečných veteránů. Vzpomínáme na odvahu, věrnost, odhodlání a oběti válečných veteránů v obou světových válkách a novodobých válečných veteránů plnící úkoly v zahraničních operacích.
  V našich myslích vzpomínáme na našeho kamaráda Radima Vaculíka, který byl zabit během plnění úkolu 30. dubna 2008 v provincii Lóghar v Afghánistánu. Jako příslušník Provinčního rekonstrukčního týmu plnil úkoly ochrany pracovníků ministerstva zahraničí, kteří se podíleli na rozvoji provincie. Vzpomínáme na generála Karla Palečka, legionáře, příslušníka zahraničního odboje, zakladatele výsadkových jednotek, který si svým spravedlivým a starostlivým přístupem získal obdiv svých vojáků a přezdívku "táta Palec".
My 102jkaři jsme uctili tento významný den společným nástupem praporu, přečtením dopisu MO a položením kytice k pietnímu místu 102. průzkumného praporu. Na závěr nástupu zazněla státní hymna.

  
Zástupce velitele praporu major Gustav Lakoš s vrchním praporčíkem Pavlem Bodrogim uctili památku všech zahynulých spoluobčanů na hlavním prostějovském hřbitově u památníku věnovaného obětem válek. V odpoledních hodinách se účastnili setkání hejtmana Olomouckého kraje s válečnými veterány ve vojenské nemocnici Olomouc.
Dnes také vyvrcholila finanční sbírka mezi příslušníky praporu pro Vojenský fond solidarity.

k
apitán Václav Pokluda


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky