Vycvik_Mali - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Výcvik 5. kontingentu mise EU v Mali finišuje


  Příslušníci 5. kontingentu výcvikové mise Evropské unie v Mali pokračují v přípravě před nasazením, minulý týden absolvovali komplexní polní výcvik na Libavé. Čtyři desítky vojáků ze 102. průzkumného praporu odletí do Mali v březnu.
„Výcvik byl zaměřen na střeleckou přípravu, včetně házení ručních granátů. Dovednosti a sladěnost našich osádek pak prověřily denní a noční střelby z lafetovaných zbraní vozidel Land Rover Defender 130 Kajman a LOV 50B Iveco,“ přiblížil program nadporučík Pavel Kraina, velitel 5. kontingentu.
  Jednotku, která se skládá z přibližně 40 vojáků převážně ze 102. průzkumného praporu z Prostějova, doplňují vojáci například z 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic či opavského 53. pluku průzkumu a elektronického boje.
„Kromě taktické přípravy a sladěnosti družstev, jsme si v praxi v náročných klimatických podmínkách vyzkoušeli dovednosti skrývající se pod zkratkou S.E.R.E., které zahrnují vyhledání a záchranu vojáka odloučeného od jednotky,“ popsal náplň jednoho z výcvikových dnů příslušník týmu rotmistr Lukáš Mílek.

Závěrečné certifikační cvičení, které bude poslední zkouškou před výjezdem do mise, vojáky čeká v týdnu od 16. do 20. února ve Vyškově.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky